Alternativa k AirTable

Máme Flickr galerii, kam chceme nechat umožnit uživatelům nahrávat jejich vlastní fotky a videa (přes formulář na našem webu).

Prioritou byla rychlost, ne propracované námi naprogramované řešení, proto jsme to udělali přes Airtable –> Integromat –> Flickr.

Začali jsme používat formuláře v rámci Airtable hlavně kvůli parádnímu backendu. Vše tak máme nejen na Flickru, ale opravdu pěkně zazálohované v Airtable.

Avšak z Airtable vypadalo hodně problémů, které jsme neočekávali:

– Airtable je pouze v angličtině a i základní překlady (upozornění uživatele na nevyplněné políčko) jsou extrémně krkolomné překládat. Nejde to dělat přes jejich běžné uživatelské rozhraní, tím pádem je polovina hlášek v jednom systému a polovina v druhém.
– Upload souborů prakticky nejde přizpůsobit – nejde omezit typ, velikost ani jiné parametry nahrávání souborů. Zároveň je tam stejný problém s překlady.
– Do formuláře vůbec nejdou přidávat čisté texty bez inputu.
– Pokud nastavíme vlastní přesměrování, je UX pro uživatele opravdu strašné.

Myslel jsem, že pro plán na Airtable bude dobré řešení, ale jsem tím hodně zklamaný.

Hledal jsem alternativy, avšak alternativu, kde by šlo nahrávat soubory a zároveň by umožňovala pokročilou míru přizpůsobení (brandingu, grafiky a textů), jsem úplně nenašel.
Administrační rozhraní může vypadat úplně jakkoliv, důležité je, co bude vidět uživatel.
Samozřejmě jsme se na řešení ochotně platit.

Znáte něco takového? Moc rád použiju někoho referral 😉 Případně si takový formulář naprogramovat sám? Nebo existují nějaké dobré mezi komponenty, které pro formuláře s nahráváním souborů zajistí backend, a my řešíme pouze jednoduchý frontend?

Moc díky za tipy triky a rady!

Autor

Pavol Hejný

Milovník technologií, Startuper ve vzdělávání, autor virtuální tabule Collboard.com, full stack vývojář a spoluorganizátor mnoha akcí např. CzechFutureTech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.