Co je budoucím Bitcoinem?

Dneska všichni podobně jako před třemi lety řeší extrémní nárůst Bitcoinu.
Podobně jako před třemi lety je spoustu lidí, kteří si rvou vlasy, že kdysi dávno před mnoha lety měli pár desítek Bitcoinů, které prodali za nějaký pakatel, případně o ně přišli vyhozením starého počítače nebo krachem nějaké burzy.

Velmi podobná paralela by si dala říct s dalšími assety jako například domény (ostatně asi jste si mohli zaregistrovat doménu sex tečka cokoliv, která by dneska měla hodnotu miliónu dolarů) nebo například byty a pozemky v Praze či akcie některých firem.

Dneska existuje mnoho lidí, kteří jsou nešťastní, protože říkají: „kdybych tehdy před 20 lety mohl koupit to a to, měl bych teď pečené holuby přímo do pusy.“

Pominu-li to, že samotné bohatství člověka pravděpodobně neučiní šťastným, pouze slabší povahy spadnou do závislosti na luxusu a že je mnohem lepší mít nějakou znalost, za kterou vás lidi respektují, ne bambilion v Bitcoinu, kde jste vy jako osoba ostatním ukradení, je stejně vždycky lepší peníze mít, než je nemít.

Já momentálně nějaké peníze a prostředky k investicím mám, ne nějaké závratné, ale asi mohu jako programátor očekávat, že budu v následujících letech mít možnost jako drobný investor zainvestovat do spousty věcí. Určitě mnoho z toho bude jistota, avšak proč nechytit nějakou tu černou labuť směrem nahoru.

Moje otázka směřuje k tomu, co je tím budoucím Bitcoinem?
Rozhodně tím nemyslím pouze kryptoměny (i když klidně i).

Co je asset/firma/odvětví/technologie/znalost/whatever… co může člověk teď pořídit za pakatel a v budoucnu to bude mít neuvěřitelnou cenu.

Je něco, co má takový potenciál a o čem víte díky svému insight v oboru?

Autor

Pavol Hejný

Milovník technologií, Startuper ve vzdělávání, autor virtuální tabule Collboard.com, full stack vývojář a spoluorganizátor mnoha akcí např. CzechFutureTech.

3 komentáře u „Co je budoucím Bitcoinem?“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.