V jakém rozsahu pomáhat?

Minule jsem se ptal na otázku kolem pomoci ostatním a jak prostředky k pomoci vynakládat efektivně. Napadlo mě hned několik dalších otázek:

Jaká by měla mít pomoc geografický scope? Je lepší pomoci sousedovi? Rodině? Místnímu podnikateli v krizi? Nějaké regionální organizaci? Národní (neziskové) organizaci? Kontinentální organizace? Nebo organizaci, která se snaží zlepšit podmínky na celém světě?

A jaký by měla mít časově preferenční scope? Pomáhat s urgentními a okamžitými věcmi (hladovějící děti)? Nebo v dlouhodobém horizontu (klima, vzdělání Africe)?

PS: Budu rád za jakékoliv názory, jak to děláte vy. Nebo naopak jak byste to vy vůbec nedělali. Články, videa, prostě materiály, které se tímhle tématem zabývají.

PPS: Možná se ptám hodně a zbytečně podrobně a technicistně. Většina lidí to asi do takové míry neřeší. Já se snažím být systematický a na všechno mít Jasně zdůvodněné workflow. Rád budu pomáhat, ale rád to budu dělat nejefektivněji, jak to jde.

Autor

Pavol Hejný

Milovník technologií, Startuper ve vzdělávání, autor virtuální tabule Collboard.com, full stack vývojář a spoluorganizátor mnoha akcí např. CzechFutureTech.

3 komentáře u „V jakém rozsahu pomáhat?“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.