Volání u počítače vs. volání z venku

Moje minulá otázka kolem komunikace přes hlasové zprávy vzbudila překvapivý zájem a ukázala spoustu zajímavých odpovědi.

Tohle je něco, co je na komunikaci super a zároveň trochu ošemetné – co jednomu člověku vyhovuje, druhého člověka zcela irituje. Proto bych rád na svých sociálních sítích udělal jistý kvalitativní průzkum, co za komunikaci vyhovuje zrovna vám.

☎️ #komunikace

Před nějakou dobou se mi stalo, že jsem měl přednášku na konferenci a zrovna v tu dobu u nás v baráku vrtali ☠️. Od té doby jsem se naučil volat přes mobilní internet z venku. Musím říct, že jsem až nečekal, na kolik dobře to bude fungovat – signál je všude prakticky stoprocentní a odhlučnění sluchátek mnohem lepší než těch z počítače. Objektivně vzato, kvalita hovoru je srovnatelná nebo lepší.

Zároveň jsem však zjistil, že některé lidi irituje samotné zjištění, že s nimi volám z venku (paradoxně i u neplánovaných hovorů). Existuje na tohle nějaká konvence? Je neslušnost domluvit si hovor, a nevolat z kanceláře, ale z altánku v lese? Nemluvím teď o tom, že by mi fungoval špatně zvuk, nebylo by mě rozumět, byl bych potichu, měl bych špatný signál a jiné nekvality. Vždy před hovorem si ověřím kvalitu nahrávání.

PS: Já sám se mnohem lépe soustředím při chůzi a na čerstvém vzduchu – to, že jsem naplánovaný hovor venku, znamená, že si daného člověka mnohem více vážím a chci se na to co říká a soustředit na 100 %. Dá se tohle nějak komunikovat lidem, kteří nemají tenhle druh přemýšlení a paměti?

Autor

Pavol Hejný

Milovník technologií, Startuper ve vzdělávání, autor virtuální tabule Collboard.com, full stack vývojář a spoluorganizátor mnoha akcí např. CzechFutureTech.

3 komentáře u „Volání u počítače vs. volání z venku“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.